Temiz Enerji Tutkunlarının Dört Gözle Beklediği 15. Uluslararası SolarEX İstanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı için geri sayım başladı

Temiz Enerji Tutkunlarının Dört Gözle Beklediği 15. Uluslararası SolarEX İstanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı için geri sayım başladı

Ülke ekonomisinin daha yeşil ve daha sürdürülebilir olmasına katkı sağlamak adına çıktığımız yolculuğumuzda sektörün en iyilerini 15.kez yeniden buluşturuyoruz.

Türkiye’nin en büyük fuar organizatörlerinden Voli Fuar’ın her yıl sistemli olarak yürüttüğü çalışmaları ile alanında liderlik seviyesine ulaşan Uluslararası SolarEX İstanbul Fuarı, 6-7 ve 8 Nisan 2023 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde yeni eklenen halleri ile 5 kat daha büyük 45.000 m² alanda sektörün dünya çapındaki profesyonellerini bir araya getiriyor.

SolarEX İstanbul, sektöre kazandırdığı inovatif çalışmalarıyla katılımcı ve ziyaretçilere sektördeki gelişmeleri deneyimleme ve globalde yeni yatırım fırsatları yaratmaya devam ediyor.

Dünyada her geçen gün artan enerji maliyetleri, kaynakların azalması, mevcut kaynakların kullanımının oluşturduğu kirlilik ve bunun gerek ekonomiler, gerek sağlık üzerindeki olumsuz etkileri, yeni ve temiz enerji kaynaklarına gereksinimleri zorunlu hale getirmiştir. Bu zorunluluk sonucunda solar  teknolojileri, Ar-Ge mühendisleri, üreticiler ve kullanıcıları en doğru platformda bir araya getirmenin en etkin yolu ise fuarlardır. SolarEX İstanbul, enerjide dışa bağımlılığı azaltarak, enerji faturalarını büyük ölçüde azaltacak olan yenilenebilir temiz enerjide, yeni yatırım alanlarından çevresel faktörlere, milli gelirden istihdama kadar pek çok alanda fayda sağlayan bir arena olmaya devam ediyor.

SolarEX İstanbul milyonlarca dolarlık anlaşmalara ev sahipliği yapıyor

Uluslararası Solarex İstanbul Fuarı, ülkemizin “GÜNEŞİN MERKEZİ” olması yolunda önemli adımlar atarak, dünya markası firmaların katılımıyla sektördeki son teknoloji ürünlerin görücüye çıktığı ticari bir platform olma özelliği taşıyor. Dünya genelinde uluslararası birçok STK ve kuruluşla işbirliği yapan etkinlik global arenada temiz enerji yatırımcılarını SolarEX İstanbul’da bir araya getirmeye hazırlanıyor.

SolarEX İstanbul Fuarı Yenilenebilir Enerjiden Güç Alıyor

SolarEX İstanbul, etkinliğin sürdürülebilirliğine olan bağlılığının bir parçası olarak, fuara katılım gösteren dünya markası uluslararası katılımcılar ile elektriğin %100’ü yenilenebilir bir kaynaktan üretilerek yatırımcıların kendi enerjisinin sınırsız ve doğal kaynak olan güneş enerjisinden sağlanması adına konferans oturumları, sunumları ile bilinçlendirerek ekonomiden doğa dostu yatırımlara katkı sağlıyor. Güneş enerjisinden üretilen elektrik kullanımının karbon nötr olması, CO2 oluşumunu en aza indirmesi ve dolayısıyla karbon etkisini önemli ölçüde azaltması hedefleniyor.

SolarEX İstanbul Fuarı Çevreye Duyarlı Bir Etkinlik Olmaya Devam Ediyor

SolarEX İstanbul Fuarı çevreye duyarlı bir etkinlik olmak için çalışmalarına devam ediyor. Basılı materyalleri azaltıyor, yaka kartlarını ve fuar halılarını geri dönüştürüyor. Led teknolojisi kullanarak elektrik tasarrufu sağlıyor. Kâğıt kullanımını azaltmak için ziyaretçi anketlerini tablet aracılığıyla ve online olarak yapıyor.

Etkinlik için gerekli tüm ihtiyaçlar; stant malzemeleri, elektronik cihazlar, yiyecek/içecek malzemeleri vb. etkinlik alanına daha yakın alanlardan alınıyor. Böylece daha kısa bir tedarik zinciri oluşturarak hem zamandan tasarruf sağlanıyor, hem de ulaşım kaynaklı emisyonun azaltılmasına katkı sağlanıyor.

SolarEX İstanbul Enerji Sektöründeki başarı hikâyelerini yazmaya devam ediyor.

SolarEX İstanbul, solar sektörünün öncü  300’ü aşkın firmasının, 1000‘den fazla markası ve binlerce ürünü ile organizasyondaki alanlarını her yıl daha da  büyüterek, son teknoloji ürünlerini 15. kez uluslararası yatırımcısıyla buluşturuyor. 2022 SolarEX İstanbul’da milyonlarca dolarlık yatırımlara imza atan sektör firmaları, artan kapasiteleriyle birlikte  son teknoloji ürünlerini “2023  SolarEX İstanbul“ da sergileyerek, yapacakları yeni anlaşmalar sayesinde ülkemize milyonlarca dolar  döviz girmesine katkı sağlayacaklar.

Fuarla eş zamanlı düzenlenen konferanslar ile dünyaya canlı yayın yapılıyor

Temiz, yenilenebilir ve sürekli bir enerji kaynağı olan güneşin ülkemizde enerji bağımsızlığına giden yolda önemini vurgulayan Uluslararası SolarEX İstanbul Fuarı, bireysel ve kitlesel çevre dostu çözümlerle, sektör liderlerini bir araya getiriyor. Dünya genelinde uluslararası birçok STK ve kuruluşla işbirliği yapan etkinlik, eş zamanlı konferans oturumlarını simultane tercüme eşliğinde canlı yayın altyapısıyla gerçekleştirerek yatırımcıların dünya genelinde solar sektöründeki son gelişmelere dair tüm sorularına yanıt bulmalarına olanak sağlıyor.

Uluslararası Solarex İstanbul Fuarı; sadece bir ticaret platformu olmanın ötesinde sektöre yönelik yeniliklerin görücüye çıktığı, en son teknolojilerin sektör profesyonelleri ile paylaşıldığı bir platform olma özelliği de taşıyor.

Konferans kayıt, ücretsiz davetiye ve detaylı bilgi için; www.solarexistanbul.com

Detaylı bilgi için;
Mehtap YILDIRIM
Kurumsal İletişim Müdürü
kurumsal.iletisim@voli.com.tr
Direkt Tel: 0212 604 50 51

Bu gönderiyi paylaş